XVPS.PL

DomainAdmin
ISPConfig

                                       

TRANSFER DOMEN

 

Transfer domeny polega na zmianie firmy obsługującej daną domenę - rejestratora domeny. Aby dokonać transferu dowolnej domeny do XVPS.PL należy posiadać w serwisie konto abonenckie.

Sama operacja transferu domeny do XVPS.PL jest bezpłatna - jednak jest  traktowana jak odnowienie domeny, co wiąże się z kosztami odnowienia domeny według cennika. Poza tym transferu domeny można dokonać w odpowiednim czasie (np. transfer domeny z NASK można dokonać nie później niż na 21 dni przed terminem odnowienia).

Do operacji transferu domeny do XVPS.PL niezbędny jest kod authinfo, który należy uzyskać od dotychczasowego rejestratora domeny. Następnie w panelu Klienta należy dodać daną domenę do domen transferowanych i podać kod authinfo co rozpoczyna procedurę transferu. Transfer jest dokonany po potwierdzeniu przez abonenta wiadomości dostarczonej pocztą elektroniczną na jego adres e-mail. W przypadku transferu domeny z NASK wymagany jest wniosek w formie dokumentu papierowego, który należy podpisać i przesłać do NASK w przeciągu 24 godzin od jego wygenerowania.

Wniosek o wydanie kodu AutInfo dla klientów XVPS.PL znajduje się tutaj. Wniosek należy wypełnić czytelnie i podpisać, a następnie przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W polu Numer Partnera CSP należy wpisać: CSP2972. Kod AuthInfo zostanie wydany Klientowi na autoryzowany adres email podany na wniosku i zgodny z adresem podanym w panelu Klienta.

Jeśli chcesz przetransferować domenę do XVPS.PL i nie posiadasz konta abonenckiego w naszym serwisie - należy wpierw dokonać rejestracji. Wszelkie dalsze czynności związane z procedurą transferu domeny są realizowane z poziomu panelu klienta.