XVPS.PL

eXtreme Virtual Private Servers

DomainAdmin
ISPConfig
SolusVM

 

Polska Firma

 AKTUALNIE BRAK DOSTĘPNOŚCI OFERTY VPS Z UWAGI NA ZAJĘTOŚĆ ZASOBÓW !!!


Prosimy o wstrzymanie się z nowymi zamówieniami.

KVM VPS - CHARAKTERYSTYKA USŁUGI

 

KVM - system maszyn wirtualnych, którego zadaniem jest zarządzanie pracą systemów wirtualnych w sposób ukierunkowany na zmaksymalizowanie ich wydajności. KVM zapewnia bezkolizyjne procedury obsługi sprzętu oraz dba o całkowitą separację nadzorowanych systemów wirtualnych. W przeciwieństwie do wirtualizacji opartej o OpenVZ, takie rozwiązanie gwarantuje wyłączność i ciągłą dostępność do przyznanych zasobów sprzętowych serwera każdej wirtualnej maszynie. System operacyjny maszyny wirtualnej ma wrażenie, że działa na prawdziwym, fizycznym serwerze. W rzeczywistości odwołania zwirtualizowanego systemu operacyjnego do tych elementów sprzętowych fizycznego komputera, które kolidowałyby z działalnością innych systemów wirtualnych lub systemu operacyjnego serwera-gospodarza, są przechwytywane przez specjalne oprogramowanie i następnie emulowane. Takie rozwiązanie wymaga sprzętowego wspomagania wirtualizacji zaimplementowanego w CPU serwera.

Usługa VPS pozwala na realizację wszystkich zadań bez potrzeby inwestowania w drogi sprzęt, ponoszenia niemałych kosztów związanych z opłatami za wydajne łącza dostępowe lub kolokację serwera fizycznego oraz kosztów zarządzania i eksploatacji.

Usługa VPS oferowana przez naszą firmę realizowana jest na wydajnych serwerach renomowanej firmy Dell pod kontrolą systemu operacyjnego Linux z wykorzystaniem platformy wirtualizacyjnej KVM. Każdy z wirtualnych serwerów posiada odseparowane, gwarantowane zasoby sprzętowe i programowe oraz symetryczną przepustowość przyłącza do sieci Internet. Ponadto zapewniamy wysoką dostępność usługi dzięki lokalizacji naszych serwerów w serwerowni z gwarancją zasilania oraz stabilnymi i wydajnymi przyłączami.

OpenVZ vs. KVM

OpenVZ

KVM

Dostęp ROOT tak tak
CPU współdzielone dedykowane
RAM współdzielone [BURST] dedykowane
SWAP nie tak 
KERNEL nie dedykowany dedykowany
System VPS tylko Linux Linux, Windows
Separacja VPS niska wysoka
Wydajność VPS zmienna [wysoka współzależność] stała [gwarancja zasobów]

Wszystkie serwery, na których jest realizowana usługa VPS zlokalizowane są na terenie Polski i stanowią własność firmy (posiadamy fizyczny dostęp do serwerowni i sprzętu). W szczególności nie są to serwery dedykowane wykupione od firm trzecich. Klient posiada dostęp do VPS jako root (np. przez klienta SSH lub VNC) oraz poprzez  wygodny i przyjazny panel zarządzania SolusVM. 

W przypadku chęci skorzystania z naszej oferty prosimy o wypełnienie formularza zamówienia usługi VPS i dokonanie odpowiedniej opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty usługa zostanie niezwłocznie aktywowana [REGULAMIN]. Maksymalny czas oczekiwania na aktywację usługi VPS to jeden dzień roboczy.